Spor Hukuku Nedir ?

Spor hukuku direkt olarak hukukla ilgilidir, hükumetin yönetmelik ve idari kararlar verir.Spor hukukunda ki çeşitlilikler sıralanmıştır;

Reklam Sözleşmeleri

Sporcularla kulüpler arasındaki veya sporcular ile marka sponsorları arasındaki ticari sözleşmeleri oluşturmak ve müzakere etmek,

Sporcuların hareketleri ve davranışları imzaladıkları sözleşmeye karşı önem kazanmıştır, rakip kulüplerin sözleşmeli teklifleri. Oyuncu takasları ve sözleşmeleri Oyuncu transferinde çok önemlidir. Ve bu transfer sırasında ki detaylar gözardı edilemez.

Kabul edilebilir davranışı ve ihlalin sonuçlarını detaylandıran bir sözleşme, bu şartlar altında önem kazanmaktadır.

Fikri Mülkiyet

Sporcular, farklı ürünleri onaylayan marka elçileri olarak, spor kulüpleri tarafından markalaşma ve sergileme ile resimlerin veya ticari markaların izinsiz kullanımı gibi durumları inceler

Sponsorlar ve reklamlar tarafında yer alma sporcular için önemli bir yere sahiptir.İyice anlaşılmalıdır ki Sporcunun resimlerde, posterlerde ve formalarda bulunan ürünler tamamen Spor kulüpleri ve Spor malzeme kulüplerine aittir.

Star Patent’i kullanarak bütün dünya’da isim tescili yapabilirsiniz.Kendinizi koruyabilirsiniz.

Sporla İlgili Yaralanmalar

Koçlar ve kulüpler sporcuların eyleminden yasal olarak sorumlu mu yoksa, bünyelerinde bulunan sporcuların sağlığıyla takım yada kulüp doktoru mu ilgileniyor ?

Bir çok spor türü ciddi yaralanmalar vardır.Kişinin ciddi yaralanmalarında sağlık problemine ilişkin yada diğer kayıpları telafi edilebilinir.

Politika

Spor Anlaşmaları ve Prosedürler

Kulüpler ve dernekler, sorumlu alkol kullanımı, ayrımcılık ve sosyal medya yönergelerini teşvik eden politikalara ve spor görevlilerine yönelik ve yapılmayan politikalara sahip olmalıdır. Taslak bir politika, yalnızca riski ortadan kaldırmakla kalmaz, aynı zamanda sporcuların beklentileri ve kabul edilebilir davranışları eğitmeye de yardımcı olur.

Star Patent, kulübünüze veya derneğinize yardımcı olabilecek bir Sosyal Medya Politikası ve Uyuşturucu ve Alkol Politikası da dahil olmak üzere çeşitli politikalarımız bulunmaktadır.

Spor Kulübü Kurarken

Bir spor kulübü kurarken yasal gereklilikler. Spor Kulüpleri ve dernekler, spor organları tarafından belirlenen düzenlemelere uymak zorundadır.

Neden Spor Avukatına ihtiyacım var?

Bir spor avukatınız, sporla ilgili tüm hukuki konularda yardımcı olabilir ve sizin ve spor kulübünüzün uyumlu olduğundan emin olabilirsiniz. Doğru yasal rehber olmadan, hukuki haklarınızı ve sorumluluklarınızı anlamamız zor olabilir. Deneyimli avukatlar, sporla ilgili yasal konular hakkında uzman hukuki tavsiyelerde bulunur. Ayrıca ihtiyaçlarınız için doğru yasal dokümanlarla donatacaklardır. Ticari sözleşmeler, spor kulübü kuruluşları, özel politikalar oluşturma ve yasal kaygılardan herhangi birine hitap eden her şeyi kapsıyor.